Tipy do Bernu

 

Kleine Schanze

I přesto, že má město pouhých 52km2, nabízí bohatý program pro návštěvníky a to v mnoha odvětvích. Na své si zde přijdou nejen fanoušci sportu, ale i historických památek, zvířat či odpočinku. V Bernu se nachází mnoho krásných parků, zahrad a také křišťálově čistá řeka Aaru, která obklopuje historické město a v letních měsících je hojně využívána jako vodní atrakce. Bern však nabízí také širokou nabídku parků. Překrásný park Kleine Schanze leží vedle Univerzity Bern a v docházkové vzdálenosti od Hlavního nádraží. Pokud hledáte vhodné místo pro výhled na řeku Aaru a bernské Alpy, je tento park tím pravým místem. Navíc je vhodný pro odpočinek, odpolední piknik s přáteli nebo pouhé čtení knihy. Pokud však máte raději restaurace, můžete navštívit blízký mléčný bar nebo restauraci Park-Café s velkou zahrádkou pro hosty. V parku naleznete vedle pečlivě upravovaných travnatých ploch také altán, fontány a celou řadu soch.

Historické město

Stejně jako jiná evropská hlavní města nabízí i Bern svoji historickou část. Tu lze projít pěšky za pár minut, ale zdržet se zde můžete i dvě hodiny. Dominantou této části je nepochybně orloj Zytglogge, které každou hodinu ukazují postavičky za hraní typických švýcarských písní. Staré město jako by se zastavilo v čase, v podloubích však naleznete spoustu malých kaváren, restaurací a obchůdků, kde můžete nakoupit spoustu suvenýrů se švýcarskou tématikou. Za návštěvu určitě stojí také Katerdrála Sv. Vincenta, z jejíž věže dohlédnete za příznivého počasí až na vrcholky alpských hor, budova parlamentu s přilehlými hradbami nebo celou řadu muzeí. Míst k návštěvě je zde skutečně mnoho a záleží na osobní preferenci.

Rose Garden

Pokud přejdete po mostu ze staré části města přes řeku Aaru, určitě doporučujeme navštívit také Růžovou zahradu, která se nachází nad městem. Krásně upravené záhony s mnoha druhy a barvami růží doplňuje v pozdních odpoledních hodinách pohled na západ slunce a historickou část města.

Barenpark

Kdo někdy navštíví Bern, neměl by určitě zapomenout na návštěvu parku s medvědy. Ten se nachází v bezprostřední blízkosti starého města a medvědi zde mají skvělé podmínky pro život. Právě medvěd je totiž hlavním symbolem švýcarské metropole a jeho podobizna je umístěna také v městském znaku.

Zoo Bern

Pokud však hledáte standardní zoologickou zahradu, budete se muset více projít nebo jet autobusem č. 19 do stanice Bern, Tierpark, která je položena v jižní části města. Bernská zoologická zahrada je dalším oázou klidu s pohodovou atmosférou. Vedle zvířat, která budou téměř na dosah, je zde také restaurace s pěkným výhledem.