Tipy do Curychu

Doprava v Curychu

Cestování po Curychu je díky husté autobusové, tramvajové a trolejbusové síti poměrně snadné. Jednorázová jízdenka na 30 minut jízdy stojí 2.60,- CHF, prodloužená pak 4.30,- CHF. K dispozici jsou také výhodnější balíčky 6 jízdenek nebo celodenní jízdenky. Více informací o jízdenkách a cestování městskou hromadnou dopravou v Curychu nelznete na městských stránkách.

Altstadt (Staré Město)

Centrum hlavní ekonomické metropole Švýcarska bývá žádané a najít zde prázdné ulice se rovná zázraku. Hlavní ulicí k nakupování je Bahnhofstrasse, ve které se nachází obchody těch nejznámějších módních značek. Za návštěvu stojí také kostel Sv. Petra, který je nejstarším farním kostelem v Curychu nebo park Lindenhof.

Lindenhof

Lindenhof je park v centru města, který je na vyvýšeném místě nad řekou Limmat, díky čemuž nabízí krásný výhled podél řeky, ale také na druhý břeh řeky Limmat. Tento park je nejen hojně navštěvovaný turisty, ale také místními, kteří zde tráví svůj volný čas aktivitami jako hraní pétanque, pikniky nebo hrou šachů v nadstandardní velikosti.

Muzeum FIFA

Nejen pro fanoušky fotbalu je v Curychu připravené Muzeum FIFA, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nejen historii, ale také vyzkoušet interaktivní atrakce. Během chvíle se tak můžete stát skutečným rozhodčím, vyzkoušet své fotbalové dovednosti v různých standardních situacích a mnoho dalšího. Cena za dospělou osobu je 24 CHF, za děti a senioři mají ceny zvýhodněné. Více informací zde.

Lake Zürich (Curyšské jezero)

Největší přírodní dominantou města je bezpochyby jezero. Ať už zvolíte pouhou procházku, projížďku na kole nebo se jen budete chtít osvěžit, jedná se o vhodné místo. Nezapomeňte ani na možnost hodinu a půl dlouhých vyhlídkových plaveb parníkem, které vyjíždějí každou hodinu. Během nich uvidíte Curych z netradičního pohledu.

Ubytování v Curychu

Převážně díky dobré ekonomické kondici Švýcarska se Curychu přezdívá jako nejdražší město v Evropě. Ceny za dvojlůžkový pokoj začínají v přepočtu na 2 000,- Kč. V centru lze však najít i hotely několikanásobně dražší.  Pokud se nehodláte ubytovat pomocí aplikace Airbnb, zkuste hotelové ubytování vyhledat na TripAdvisoru.